40388
1
Out of stock
Offering a high level of security, the 800XXC is perfect for destroying sensitive information.
Your Price: £351.75 £422.10 inc VAT
£351.75 exc VAT
| Also Shreds | Staples/Credit Cards/Paperclips |
| Auto Start/Stop | Yes |
| Bin Capacity | 17 Litres |
| Brand | Swordfish |
| Colour | White |
| Country of Origin | China |
| Cut Type | Micro Cut |
| Dimensions | 410x310x520mm |
| Eco-Aware | Yes |
| Environment Support | 100% Recyclable |
| Manufacturer | Snopake Brands |
| Particle Size | 2x12mm |
| Run Time | 10 Minutes On/45 Minutes Off |
| Security Level | P-5 |
| Sheet Capacity | 8 Sheets |
| Sheet Capacity Range | 6-10 Sheets |
| Throat Width | 225mm |
| Type | Department & Office Shredders |
| Warranty | 2 Year Machine / 2 Year Cutter |
| Weight | 9.3kg |
Your Price: £351.75 £422.10 inc VAT
£422.10 inc VAT